AT FRHNKI یکشنبه 1 بهمن 1396 03:05 ب.ظ نظرات ()

دوربین های مداربسته وای فای  به نوعی همان دوربین های بی سیم هستند که در مورد هردوی اینها(دوربین مداربسته وای فای و دوربین مداربسته بی سیم ) به اختصار صحبت خواهیم کرد.
دوربین های مداربسته بی سیم در هر دو نوع دوربین های آنالوگ و دیجیتال وجود دارند که نحوه کارکرد هرکدام بسیار متفاوت است.
دوربین های بی سیم آنالوگ با وجود سادگی و ارزان قیمت بودن اشکالات زیادی دارند که کاربرد آنها را محدود می کند.
این دوربین ها با تبدیل سیگنالهای تصاویر به  سیگنالهای رادیویی امکان انتقال تصاویر را فراهم میکنند.خروجی فرکانسی دوربین های مداربسته با توجه به برد آنها متفاوت است .
سیگنال این دوربین ها تا حد زیادی  به شرایط محیطی و نویزهای الکترومغناطیسی حساس است. در واقع در صورتی که موانع موجود در راه زیاد باشند یا شرایط جوی مرطوبی در محل وجود داشته باشد سیگنال دوربین به شدت افت می کند.
و مساله مهم دیگر تولیدکنندگان صاحب نام در حوزه سیستم های مداربسته تمایل زیادی به تولید دوربین های مداربسته بی سیم آنالوگ نشان نمی دهند 
و متاسفانه تنها دوربین های بی سیم در دسترس  در بازار ایران دوربین های با برندهای ناشناخته هستند که معمولا عمر مفید بالایی نیز ندارند.
دوربین های بی یم دیجیتال به طور معمول از ویژگی وای فای برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند. این تکنولوژی امکان انتقال حجم زیاد اطلاعات با سرعت بالا را فراهم میکند. فرسنده های دیجیتال حساسیت کمتری نسبت به نویز و شرایط محیطی دارند. 
البته معمولا دوربین هایی که خود دارای آنتن وای فای هستند  برد انتقال زیادی ندارند و برای استفاده حرفه ای از دوربین های به صورت بی سیم باید از انتن های حرفه ای دیجیتال استفاده شود. 
 اما کاربرد دوربین های بی سیم معمولا محدود است!
حالا چرا این دوربین ها کاربرد زیادی ندارند ، به این دلیل که دوربین های مداربسته بی سیم ،علی الخصوص دوربین های آنالوگ  به طور کلی از ثبات مناسبی برخوردار نیستند و دارای قطع و وصلی زیاد و امکان هک شدن های پیاپی برای این دوربین ها(دوربین مداربسته آنالوگ  بی سیم )  گزارش شده است.
تفاوت شبکه های بی سیم با شبکه وای فای چیست؟
تمامی شبکه های بی سیم از طریق امواج رادیویی اطلاعات را ارسال و دریافت می کنند ، که این ارسال  در یک فرکانس خاص صورت می گیرد معمولا بین 2.4 و یا 8/5 مگا هرتز است.
ارسال اطلاعات در شبکه های وای فایwifi تحت پروتوکل های استاندارد wifi صورت می گیرد.که بسیار امنیت بالایی دارد و از به وجود امدن تداخل در رویه ارسال اطلاعات جلوگیری می کند.
به طور کلی استفاده از شبکه های وای فای از جهات زیادی بسیار بهتر از شبکه های رادویی آنالوگ است.
دوربین های مداربسته wifi  عموما دوربین های تحت شبکه هستند و دوربین های مداربسته آنالوگ به طور کلی قابلیت wifi ندارند. دوربین های تحت شبکه wifi دقیقا مثل یک دوربین شبکه عادی عمل می کنند که به یک فرستنده wifi داخلی متصل شده است.
اگر روی دوربین وای فای نداشتید می توانید با استفاده از یک  نقطه دستیابی Access Point یک شبکه بی سیم بسازید و دوربین را بی سیم کنید. اکسزپوینت مانند یک سوئیچ بی سیم اطلاعات را از چند دستگاه دریافت کرده و به دستگاه ضبط کننده انتقال می دهد.


شرکت ویستا ارائه دهنده خدمات دوربین مداربسته - دزدگیر- تلفن سانترال- در تهران و شهرستان ها
برای اطلاعات بیشتر می توانید به نشانی سایت ما به ادرس http://www.vistatat.com مراجعه کنید و یا با شماره های زیر تماس بگیرید.
021-86035966
86035976
86035976
09120473752