AT FRHNKI سه شنبه 16 آبان 1396 01:35 ب.ظ نظرات ()
1: اتصال تغذیه به دوربین

2:اتصال دوربین به کامپیوتر

3:قرائت IP دوربین

4: تنظیم رنج IP

5: پینگ کردن(ping)کردن IPدوربین

6:نصب نرم افزار دوربین

7:اضافه کردن دوربین به نرم افزار

در ادامه با توضیحات و جزئیات بیشتری با ما همراه باشید

1:اتصال تغذیه به دوربین:

دوربین های شبکه معمولا دارای یک آداپتور به همراه دوربین هستند.برای تغذیه دوربین بهتر است از همان آداپتور ویا آداپتور مناسب دوربین استفاده کنید.

2:اتصال دوربین به کامپیوتر:

برای اتصال دوربین به کامپیوتر باید از یک کابل عادی شبکه استفاده کنید.یک سر کابل باید به خروجی LAN دوربین متصل شده و سر دیگر به LAN کامپیوتر شما متصل شودتوجه داشته باشید که در صوتی که در صورتی که خروجیLANکامپیوتر نمی تواند دوربین را به صورت POEتغذیه کند پس حتما باید تغذیه دوربین را به صورت مجزا به دوربین وصل کنید.

3:قرائت IP دوربین:

بر روی جعبه یا کاتالوگ دوربین می توانید آدرس IPو پسورد اولیه دوربین را پیدا کنید. این آدرس به صورت یک کد چهار سیلابی است(برای مثال 192.168.1.10). هرسیلاب بیش از 255 نخواهد بود.

4:تنظیم رنج IP:

کامپیوتر: همانطور که گفته شد هر آدرس IPدارای چهار سیلاب است . به سه سیلاب اول آدرس رنج IPمی گویند. برای مثال در آدرس 192.168.1.15 رنج IP برابر 192.168.1 خواهد بود. برای آنکه بتوانید دوربین را به کامپیوتر خود متصل کنید باید سه سیلاب اول آدرسIP خود را با سه سیلاب اول آدرس دوربین یکسان کنید یا در اصطلاح رنج IPدوربین و کامپیوتر ا یکی کنید.

توجه داشته باشید که رقم آخر آدرس باید حتما متفاوت باشد. بهتر است برای کامپیوتر رقم 1 را به عنوان رقم آخر انتخاب کنید.

5:پینگ(PING)کردن آدرس IP دوربین
:

پینگ کردن به معنی چک کردن اتصال دو دستگاه به هم است. در صورتی که پینگ وIP دوربین را نداشتید بهتر است رنج اتصال سخت افزاری دوربین را مجدد چک کنید.

6:نصب نرم افزار دوربین :

هر دوربین شبکه با توجه به برند خود دارای نرم افزار خاص خود است. این نرم افزارها معمولا تشابهات زیادی با هم دارند. برای پیدا کردن نرم افزارCMS دوربین به CD موجود در جعبه دوربین مراجعه کنید. راهنمای انتخاب رنگ هارد وسترن

7:اضافه کردن دوربین به نرم افزار :

پس از اتمام نصب نرم افزار به قسمتsearch device یا  add device در نرم افزار مراجعه کنید. در این قسمت پس از سرچ کردن تجهیزات متصل به کامپیوتر شما خواهید توانست دوربین خود را که با ip مشخص شده روی جعبه قابل شناسایی است پیدا کنید و آن را به نرم افزار اضافه کنید. پس از اضافه کردن دوربین به نرم افزار شما می توانید تصاویر دوربین را در نم افزار مشاهده کند یا تنضیمات خود را روی دوربین انجام دهید.

در صورتی که در بخشی از نرم افزار نیاز به پسورد بود باید از پسورد موجود روی جعبه دوربین استفاده کنید